Stern Defense 015SD15INCHMOD4MLOK161 9mm 16.10″ Black Melonite Barrel 7075-T6 Aluminum Anodized Receiver
Additional information
upc
manufacturer
STERN DEFENSE
Manufacturer Part Number
015SD15INCHMOD4MLOK161
Action
9mm
Barrel Finish
Black Melonite
Barrel Length
16.10"
Caliber/Gauge
9mm
Length
Rate of Twist
1:10
Style
Complete
Out of stock
Guaranteed safe checkout
Compare
SKU: TSW|174712 Category: Tag: Product ID: 65228
Description
Description
Includes: Stern Defense 15 inch M-LOK rail(Barrel nut, bolts etc.) Stern Defense 16.1 inch 9mm barrel. SCB 9 COMPENSATOR BREAK. Stern Defense assembled upper receiver with dust cover and forward assist. Stern Defense SD BU9 Glock cut bolt. SD CH1 enhanced charging handle.